Odrzucenie spadku u adwokata
Jacek Krzyżak - adwokat

Testament, zachowek, spadek, postępowanie spadkowe

Zapewniam kompleksową pomoc w prowadzeniu postępowania spadkowego. Prowadzimy sprawy o stwierdzenie nabycia spadku oraz dział spadku. Reprezentujemy klientów w sprawach o roszczenia z tytułu zachowku.

 

Prawo spadkowe jest jednym z działów prawa cywilnego, który reguluje przejście praw i obowiązków majątkowych po śmierci ich właściciela. Źródłem prawa spadkowego jest księga czwarta kodeksu cywilnego pt. „Spadki”.

 

Należy wiedzieć, iż prawa rzeczowe, wierzytelności i długi w większości przypadków nie gasną z chwilą śmierci spadkodawcy, ale zgodnie z zasadami dziedziczenia, przechodzą na inne osoby, tj. spadkobierców.

 

Prawo spadkowe reguluje kwestie dotyczące tego, kto dziedziczy, a także określa, jakie może być stanowisko prawne spadkobiercy. Ponadto spadkobierca ma prawo do przyjęcia, odrzucenia lub zbycia spadku na inną osobę. Prawo spadkowe określa również, komu należy się zachowek.

Potrzebujesz porady prawnej w zakresie przyjęcia, odrzucenia lub zbycia spadku? Skontaktuj się z naszą kancelarią adwokacką.